WebDollar - information, tutorials, discussions, resources, report issues 

• Nu monedei Euro, sa trecem direct la criptomonede

• Aici poti discuta despre Webdollar in limba romana.
Aici poti discuta despre Webdollar in limba romana.

Moderator: Global Moderator

Sa trecem la moneda Euro sau criptomoneda?

#11887  by Romeo
 Tue Jul 16, 2019 9:29 pm
Avem tehnologia si resursele necesare ca sa facem un pas inaintea tuturor.
Hai sa sarim peste trecerea la moneda Euro ci sa implementan direct criptomonedele.
WebDollar este o criptomoneda inovativa care are toate caracteristicile necesare pentru a fi implementata în toate ramurile economiei.
Intr-o lume digitalizata putem face un pas colosal ca țară.
Spre exemplu, cum a fost cu internetul, am ajuns în topul mondial, ca viteză medie pe țară, pentru că am împânzit cu cabluri utp/ftp/fibră toate orașele... nu a fost estetic dar am avut o tehnologie superioară... celelalte țări au utilizat în continuare cablul de telefonie sau cablul coaxial... acum deja a apărut telefonia mobilă cu 3G/4G/5G...
Ideea este că ne-am adaptat imediat, și am facut-o cu ultima tehologie în domeniu.... asta ar trebui să facem și acum, să realizăm lucruri pe termen lung.
Avem nevoie de instituționalizare.
Și după implementarea cu succes în România, cum ar fi ca europarlamentarii români să ducă în discuție implementarea criptomonedelor la nivel de Uniune Europeană?
Criptomoneda viitorului este din România!
Astept parerile voastre cu avantajele si dezavantajele.
Attachments
trecere-nu-la-euro-ci-la-criptomonede-webdollar.jpg
trecere-nu-la-euro-ci-la-criptomonede-webdollar.jpg (528.83 KiB) Viewed 434 times

#11890  by George_Alexandru
 Sun Nov 24, 2019 1:00 pm
Exista deja multe tari care au dezvoltat criptomonede, cum ar fi Ecuador, China, Senegal, Singapore si Tunisia, iar altele sunt in curs de dezvoltare (Estonia, Japonia, Rusia si Suedia). Din pacate nu vad ca Romania sa fie prin lista urmatoarelor tari care adopta criptomonedele tinand cont de guvernarea actuala, dar nu se stie niciodata.