WebDollar - information, tutorials, discussions, resources, report issues 

• Nelamuriri

• Aici poti discuta despre Webdollar in limba romana.
Aici poti discuta despre Webdollar in limba romana.

Moderator: Global Moderator

#150  by NewbieMe
 Thu May 03, 2018 3:38 pm
Salut, am si eu cateva intrebari. Daca mi-ar putea raspunde cineva ar fi super.

1. Portofelul trebuie salvat de fiecare data cand se modifica suma detinuta? Sau e suficient sa il salvam o singura data ?

2. Am inteles ca in viitor vor fi pool-uri. Are cineva idee cum va functiona treaba asta ? Vor fi pool-uri publice pe care vom putea intra ? Sau vor fi doar pool-uri intre prieteni ?

Probabil sunt intrebari de mare noob, dar....chiar sunt un mare noob in ale monedelor virtuale :)

#153  by Romeo
 Thu May 03, 2018 9:00 pm
1. Portofelul trebuie salvat o singură dată, recomandat după ce se și parolează.
Se salvează adresa portofelului iar suma se sincronizează oriunde este importat (pe alt browser, pe aplicația de mobil, pe un browser de pe telefon, etc).
2. Echipa WebDollar lucrează și la realizarea funcționalității pool-urilor. După ce pool-urile vor fi funcționale este recomandat ca în primă fază fiecare să-și adune prietenii într-un pool.
 #429  by Qxel
 Wed May 30, 2018 9:46 pm
Salut, astazi am inceput sa minez, minez de cateva 3-4 ore la puterea 14 si nu am nimic... se actualizeaza mai greu sau nu am facut ceva bine?
Mersi.
 #437  by Romeo
 Fri Jun 01, 2018 1:43 pm
Qxel wrote:Salut, astazi am inceput sa minez, minez de cateva 3-4 ore la puterea 14 si nu am nimic... se actualizeaza mai greu sau nu am facut ceva bine?
Mersi.
Cu ce hash constant minezi?
 #813  by NewbieMe
 Mon Jul 16, 2018 2:50 pm
Salut,
Dupa un concediu de 3 sapt am revenit acasa si am reinceput sa minez cu laptop-ul.

Daca inainte am primit 6000 WEBD in cateva saptamani de minat, acum am luat 6010 in doar 30 de minute. E ceva in neregula de am primit asa rapid WEBD ? Am dat refresh si cei 6010 WEBD aditionali sunt inca in portofelul meu.

De asemenea, de ce nu am primit 6000 ci 6010 ? Tineam minte ca se poate mina doar unitati de 6000.
 #820  by George_Alexandru
 Thu Jul 19, 2018 12:37 am
NewbieMe wrote:Salut,
Dupa un concediu de 3 sapt am revenit acasa si am reinceput sa minez cu laptop-ul.

Daca inainte am primit 6000 WEBD in cateva saptamani de minat, acum am luat 6010 in doar 30 de minute. E ceva in neregula de am primit asa rapid WEBD ? Am dat refresh si cei 6010 WEBD aditionali sunt inca in portofelul meu.

De asemenea, de ce nu am primit 6000 ci 6010 ? Tineam minte ca se poate mina doar unitati de 6000.
Minarea e probabilistica, e posibil sa nu generezi un hash bun cateva zile, sau sa nimeresti unul dupa altul in cateva minute - foarte putin probabil daca ai putere mica, dar din punct de vedere matematic exista aceasta posibilitate. Faptul ca ai luat un block de 6010 WEBD este pt ca in acel block ai confirmat si o tranzactie (taxa pt o tranzactie este de 10 WEBD)
 #822  by SS
 Fri Jul 20, 2018 12:32 pm
NewbieMe wrote:Salut,

Bulan pe romaneste :D si 10 e taxa de la alta tranzactie pe care tu ai ajutat sa o securizezi in cele 30 de minute C:-)